חייגו:076-5418090

קבוצת מוכנות – כיתה א'

"אם יוצאים , מגיעים למקומות נפלאים .." ד"ר סוס

10 מפגשים של למידה חוויתית ,בהם ירכשו הילדים
כלים לקראת כניסתם למסגרת הבית ספרית:

הכנה רגשית לקראת המעבר | הקניית מיומנות למידה והתארגנות
כתיבה ועבודה מוטורית

הילד חושש מהכניסה למסגרת החדשה?

הילד זקוק לרכוש הרגלי התנהגות ולמידה?

הילדה מתקשה לכתוב ולארגן את הציוד בתיק?

ביחד נלמד:

• שכלול היכולת לפעול כתלמיד עצמאי במסגרת הכתה: פרידה מההורה, כניסה לכתה, ישיבה, הקשבה להוראות, התמודדות עם מטלות בדרגת קושי עולה ,תרגול דרכים לפתרון בעיות בעת קושי (כולל עזרה מחבר ופנייה למורה) , תרגול התמודדות עם מרכיב הזמן, גורמי לחץ ותחרות.

• הפחתת חששות ופחדים מהמסגרת החדשה: הבנה מהן הדרישות החדשות וכיצד מרגישים בתוך מסגרת של כתה ,מודעות להבדלים בין הגן לבית הספר ,שיח ושיתוף בחוויות .עבודה בקבוצות קטנות ודגש על העצמת כל משתתף כדי לבסס תחושת הצלחה ושליטה במיומנויות הנלמדות.

• רכישת הרגלי למידה והתנהגות: תרגול מיומנויות של הקשבה, איפוק ,מתן חיזוק על ישיבה נינוחה, דיבור על פי כללי השיח, התמדה בעבודה עד תם המשימה שמירה על קצב מתאים, תרגול אחריות אישית להכנת שיעורים, עידוד לעבודה שיטטית ויעילה.

• הכרות עם ציוד בית הספר ושיפור ההתארגנות עימו : הדגמה ותרגול סידור החפצים בקלמר ובתיק, ארגון במרחב המחברת: כווני הכתיבה במחברת חשבון ושפה, תשומת לב לשמירה על רווחים ומרחק מהשוליים. שמירה על סדר במרחב השולחן , תרגול מחיקה ,חידוד ,שימוש בדבק, תרגול גזירה מדויקת במספריים.

• שכלול תוצרי הכתיבה :שימוש באחיזת עיפרון מתאימה לכתיבה ,למידת כתיבה נכונה של ספרות ואותיות ,בדגש על כווני הכתיבה וכתיבה רציפה .צביעה מדוייקת של משטחים.

• שכלול ארגון המלל השפתי : מובנות ושטף הדיבור, העשרת המבעים המילוליים, מהירות שליפה ,מודעות פונולוגית לקראת רכישת קריאה .* קבוצה ייחודית בליווי קלינאית תקשורת.

 

מי מנחה?

  • אורית ענבר (ריפוי בעיסוק M.Sc )מרפאה בעיסוק עם נסיון טיפולי רב שנים, מייסדת ומנהלת מרכז ביחד .
  • הדס שחף , מרפאה בעיסוק מנוסה M.Sc

 מתי ואיפה ?

המפגשים מתקיימים במרכז ביחד ,רח' האורנים 89 פרדס חנה.

משך כל מפגש :שעה ועשר דקות .

מתחילים אחרי פסח…מגוון קבוצות בימים שני שלישי רביעי ושישי.

שימו לב כי ניתן להגיש חשבוניות לחלק מקופות החולים.

 

ומה עם ההורים?

אנו מאמינים כי ההורים משמעותיים בתהליך המעבר והקליטה הטובים של הילד בבית הספר וכי הם השותפים שלנו לדרך .אנו מקפידים לאסוף את המידע על הילד ולחשוב עם ההורים על המטרה אותה יש לקדם ,לעדכן את ההורים בדרך העבודה של הילד בקבוצה, להדריך אותם כיצד לתרגל ולהמשיך את העבודה עם הילד בבית. בתם העבודה בקבוצה , מוזמנים ההורים למפגש אישי מסכם ומקבלים דווח כתוב של סיכום התהליך והמלצות לבית ולבית הספר. על פי הצורך , מוזמנים ההורים והילד למעקב ומקבלים המשך ליווי בשנת הלימודים.