קבוצה לחיזוק מיומנויות מוטוריות -נעים במרחב

קבוצה לחיזוק מיומנויות מוטוריות לילדים
ילדי הגן ובית הספר היסודי, על פי קבוצות גיל.

 

האם הילד שלך חושש לטפס גבוה?

האם הילדה שלך לא משתתפת במשחקי כדור?

האם הילד שלך מתקשה להשתתף במסגרת חוג תנועה רב משתתפים?

 

ילדים רבים המתקשים במיומנויות תנועה כגון ריצה מהירה ,טיפוס, משחקי כדור ,שמירה על שיווי משקל,מתקשים להנות ולקחת חלק פעיל במשחק עם קבוצת בני גילם.

ילדים אלו מעדיפים לשחק בישיבה או מתקשים לקחת חלק במסגרת חוג תנועה רב משתתפים .שליטה במיומנויות מוטוריות מהווה גורם חשוב בהתפתחות החברתית והרגשית של ילדים. מחקרים מצביעים על השפעות

שליליות בתפקוד היומיומי, הרגשי – חברתי, ההתנהגותי והלימודי הנובעות מקשיים מוטוריים.

  • במסגרת המפגשים יתרגלו הילדים ביצוע מגוון משימות מוטוריות בתווך ולווי צמוד של מרפאה בעיסוק מקצועית. הילדים יחוו הנאה ממשחק תנועתי,ישפרו יכולתם להתמודד מול כח ,ישכללו שווי משקל סטטי ודינמי ישפרו מיומנויות כדור ומשחקי כדור,ישכללו עבודה על פי מרכיבי קצב , יעשירו רעיונות תנועתיים,ישכללו התארגנות במרחב עם אביזרים,יתנסו במשחק בזוגות ובקבוצה ואפילו יתרגלו התארגנות עצמאית בחדר בנעילה וחליצה עצמאית של הנעליים ובפשיטת מעיל.
  • משך הקבוצה: 14 מפגשים, 12 מפגשים של קבוצת הילדים,2 מפגשי הדרכת הורים אישיים. דווח כתוב בתם הקבוצה.
  • משך המפגש: 50 דקות .
  • מבנה המפגש: תרגול חוויותי של מיומנויות כח, סיבולת, מהירות, שיווי משקל, דיוק מוטורי. תרגול עבודה ביחידים, עבודה בצוות, עבודה כקבוצה. אימון חוזר במשחקים הנדרשים להשתלבות טובה בגן ובבית הספר כגון משחקי כדור. בנוסף ,תרגול היכולת להתנהל בתוך קבוצת השווים :לעצור, להקשיב , לשתף פעולה במשחק ,לפתור בעיות .פעילות ילדים-הורים משותפת ומתן תרגול לבית ,בתם כל מפגש.